Fit Studio O.K.

Home > Kompenzační cvičení

Kompenzační cvičení pro sportovce

Cvičební kompenzační bloky připravíme pro jednotlivce i skupiny dle individuálních požadavků a potřeb.

Jednostranné nebo nadměrné zatížení ve sportovní praxi může vést k funkčním poruchám pohybového aparátu. Vhodná kompenzační cvičení by měla být nedílnou součástí každého kvalitního tréninkového procesu sportovců bez rozdílu věku a stupně trénovanosti. Důsledné a pravidelné zařazování kompenzace pomáhá nejen zabránit vzniku bolestivých funkčních a později strukturálních poruch hybného systému, ale také předcházet zranění a zlepšit výkonnost.

CO JE KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ

KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ je variabilní soubor cviků v jednotlivých cvičebních polohách, které lze modifikovat s využitím různého náčiní a nářadí. Cílem je kompenzace (vyvážení/vyrovnávání) jednostranné či nadměrné zátěže. Kompenzace nejlépe funguje jako prevence a nemělo by se o ní uvažovat až ve chvíli, kdy se objeví bolest , dojde ke zranění či vzniklé svalové dysbalance omezují výkon.

Podle specifického zaměření a převládajícího fyziologického účinku na pohybový aparát dělíme kompenzační cvičení na:

UVOLŇOVACÍ - PROTAHOVACÍ – POSILOVACÍ

PRAVIDELNOST JE DŮLEŽITÁ

Většina sportů dle svého charakteru přetěžuje určitě segmenty těla. Čím častější a intenzivnější jsou tréninky, tím důležitější je pravidelné zařazování kompenzace.

VHODNÉ POMŮCKY PRO EFEKTIVNÍ ÚČINEK

- nastavitelné popruhy
- pěnové bloky
- therabandy - gumové pásy
- GRID pěnové válce
- PILATES VÁLCE 90cm
- FITBALLS - velké míče
- SLIDERS - klouzavé disky
- overballs, heavyballs

Chcete zefektivnit své sportovní výkony, zlepšit svou pružnost, ohebnost, kloubní rozsah, rovnováhu, funkční sílu a dosáhnout lepší techniky v silovém tréninku? Předcházet zranění? Kompenzační cvičení Vám v tom bude skvělým pomocníkem.

Posílání novinek e-mailem nebo jiné informace
Kontakty

info@okfitstudio.cz

Mobil: +420 603 329 010

Náš Facebook facebook  Náš Instagram Instagram


          
Fit Studio O.K.

                          
Další informace

Provozní řád
Obchodní podmínky
Ochranu osobních údajů

Návštěvy: 0034979

Údaje o našich obchodních partnerech, dodavatelích, odběratelích, klientech a zákaznících zpracováváme v souladu s Nařízením 2016/679 (GDPR) v právním záju a pouze rozsahu, který po nás vyžadují účetní a daňové předpisy.